Малий Герб Куреня ч.3 ім. Гетьмана Івана Виговського - успадкований від герба патрона нашого Куреня Гетьмана Івана Виговського.

Основні його риси - це щит германського стилю, на якому зображений власне герб - буква латинського алфавіту "W" зі своєрідним продовженням у середній частині, що відрізняє його від герба Богдана Хмельницького (в гербі Хмельницького зверху букви "W" - хрест).

Герб проектований пл. уч. Тарасом Іщиком (курінним суддею) і використовується в Курінних документах та інших цілях з метою популяризації Куреня.

Герб має кольори курінної хустини: чорний, синій та червоний.

Герб Куреня існує ще в чорно-білому варіанті.Ось як виглядають різні варіанти мистецького оформлення герба Івана Виговського: 

 

Великий Герб Куреня ч.3 ім. Івана Виговського включає в себе елементи малого герба Куреня,

 пластової лілеї та печаті Гетьмана України Івана Виговського. Герб проектований пл. уч. Тарасом Іщиком (курінним суддею) і застосовується в Курінний документах.

 

 

 


 

 

Напис "Виговці" - став за короткий період свого існування став брендом. Перший раз бренд Куреня був представлений на "Святі Весни - 2009" на курінних безрукавках, проектованих пл. уч. Тарасом Іщиком. Напис включає в себе великий напис "Виговці" червоного кольору та напис нижче "Курінь ч.3 ім. Гетьмана Івана Виговського УПЮ" чорного кольору.

 

 

 

Число Куреня - є ще одним і найважливішим симвлом Куреня є його число. Воно надане Куреневі 15 вересня 1991 року Крайовою Пластовою Старшиною. На однострої кожного юнака Куреня це виражається червоним шевроном з малиновим обрамленням та білою цифрою "3" посередині.


 

Знамено Куреня - знаменом Куреня є полотнище синього та чорного кольору спереду та червоного ззаду. Спереду воно поділено від правого верхнього кута до лівого нижнього кута лінією. Посередині знаходиться біла пластова лілея з золотим тризубом в ній. З лівого боку від лілеї знаходиться число "3", а з правого боку буква "Ю", що означає "юнацький".

 

 

Гімн Куреня - Гімном Куреня є марш "Україна" (ще відомий під назвою "Чорними хмарами") на слова Івана Багряного та музику Григорія Китастого. Вже напротязі 20 років наш Курінь славиться цим гімном та співає його на всіх Курінних урочистостях.

Ось ці слова:

Чорними хмарами вкрита руїна,
Вітер на згарищах грізно гуде.
Мов дика пустеля, лежить Україна, 
Плаче дівчина і месника жде.

Приспів:

Раз-два, до бою, не шкодуй собою,
Меч піднеси і на відліт бий.

Бий до останньої кулі набою, 
Бий за Вітчизну й поляж головою,
За Україну вперед, вперед! 
Бий, бий, бий!

За нас пройшли через муки й тортури,
Як приклад великий, як жертви для нас
Великі звитяжці Мазепа й Петлюра,
Петро Дорошенко, Богдан і Тарас.

Приспів.

За матерів і за глум, за руїни,
За немовлят і румовища хат,
Вставай, Україно, могутня і сильна,
Від синього Дону до сивих Карпат!

Приспів.

   

© 2002 Курінь ч. 3 ім. Івана Виговського